Zettler Magnetics BV301D18024
Part No.:
BV301D18024
Datasheet:
BV301D18024.pdf
Description:
2.4VA PWR XFMR 50/60HZ
Shipping
BV301D18024 Specifications
Series:
EI 30-15.5
Voltage - Primary:
115V
Voltage - Secondary (Full Load):
18V
Current - Output (Max):
67mA
Power - Max:
2.4VA
Size / Dimension:
32.80mm L x 27.80mm W
Height - Seated (Max):
27.40mm