Zettler Magnetics BV301D15024
Part No.:
BV301D15024
Datasheet:
BV301D15024.pdf
Description:
2.4VA PWR XFMR 50/60HZ
Shipping
BV301D15024 Specifications
Series:
EI 30-15.5
Voltage - Primary:
115V
Voltage - Secondary (Full Load):
15V
Current - Output (Max):
80mA
Power - Max:
2.4VA
Size / Dimension:
32.80mm L x 27.80mm W
Height - Seated (Max):
27.40mm