Zettler Magnetics BV301D15012
Part No.:
BV301D15012
Datasheet:
BV301D15012.pdf
Description:
115V INPUT 1.2VA PWR XFMR
Shipping
BV301D15012 Specifications
Series:
EI 30-10.5
Voltage - Primary:
115V
Voltage - Secondary (Full Load):
15V
Current - Output (Max):
40mA
Power - Max:
1.2VA
Size / Dimension:
32.80mm L x 27.80mm W
Height - Seated (Max):
22.30mm