Zettler Magnetics BV202S24003A
Part No.:
BV202S24003A
Datasheet:
BV202S24003A.pdf
Description:
115V INPUT 0.35VA PWR XFMR
Shipping
BV202S24003A Specifications
Series:
EE20-6.5
Voltage - Primary:
230V
Voltage - Secondary (Full Load):
24V
Current - Output (Max):
14.6mA
Power - Max:
0.35VA
Size / Dimension:
24.00mm L x 23.00mm W
Height - Seated (Max):
16.00mm