Zettler Magnetics BV202S12006
Part No.:
BV202S12006
Datasheet:
BV202S12006.pdf
Description:
PWR XFMR 0.6VA TH
Shipping
BV202S12006 Specifications
Series:
EE20-10.5
Voltage - Primary:
230V
Voltage - Secondary (Full Load):
12V
Current - Output (Max):
50mA
Power - Max:
0.6VA
Size / Dimension:
24.00mm L x 23.00mm W
Height - Seated (Max):
0.768" (19.50mm)