Pulse Electronics BV030-7349.0
Part No.:
BV030-7349.0
Datasheet:
BV030-7349.0.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 2.3VA TH
Shipping
BV030-7349.0 Specifications
Voltage - Primary:
230V
Voltage - Secondary (Full Load):
Parallel 15V, Series 30V
Current - Output (Max):
Parallel 154mA, Series 77mA
Primary Winding(s):
Single
Power - Max:
2.3VA
Size / Dimension:
32.50mm L x 27.50mm W
Height - Seated (Max):
29.00mm