Pulse Electronics BV030-7277.0
Part No.:
BV030-7277.0
Datasheet:
BV030-7277.0.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 1.2VA TH
Shipping
BV030-7277.0 Specifications
Voltage - Primary:
230V
Voltage - Secondary (Full Load):
Parallel 15V, Series 30V
Current - Output (Max):
Parallel 80mA, Series 40mA
Primary Winding(s):
Single
Power - Max:
1.2VA
Size / Dimension:
32.50mm L x 27.50mm W
Height - Seated (Max):
24.00mm