Pulse Electronics BV030-7013.0
Part No.:
BV030-7013.0
Datasheet:
BV030-7013.0.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 6VA TH
Shipping
BV030-7013.0 Specifications
Voltage - Primary:
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):
Parallel 15V, Series 30V
Current - Output (Max):
Parallel 400mA, Series 200mA
Power - Max:
6VA
Size / Dimension:
53.00mm L x 44.00mm W
Height - Seated (Max):
22.00mm