Pulse Electronics BV030-6461.0
Part No.:
BV030-6461.0
Datasheet:
BV030-6461.0.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 2VA TH
Shipping
BV030-6461.0 Specifications
Voltage - Primary:
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):
Parallel 15V, Series 30V
Current - Output (Max):
Parallel 132mA, Series 66mA
Power - Max:
2VA
Size / Dimension:
32.50mm L x 27.50mm W
Height - Seated (Max):
27.00mm