UMW BTA24-600BWRG
Part No.:
BTA24-600BWRG
Manufacturer:
UMW
Datasheet:
BTA24-600BWRG.pdf
Description:
TRIAC ALTERNISTOR 600V 25A TO220
Shipping
BTA24-600BWRG Specifications
Manufacturer:
UMW
Voltage - Off State:
600 V
Current - On State (It (RMS)) (Max):
24 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):
1.5 V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):
240A @ 50Hz
Current - Gate Trigger (Igt) (Max):
50 mA
Current - Hold (Ih) (Max):
80 mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)