Renesas Electronics Corporation BCR25KM-12LB#B00
Part No.:
BCR25KM-12LB#B00
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
TRIACs
Package:
Datasheet:
BCR25KM-12LB#B00.pdf
Description:
TRIAC 600V 25A
Shipping
BCR25KM-12LB#B00 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Triac Type:
Voltage - Off State:
Current - On State (It (RMS)) (Max):
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):