Renesas Electronics Corporation BCR25FM-14LJ#BB0
Part No.:
BCR25FM-14LJ#BB0
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
TRIACs
Package:
TO-220-3 Full Pack
Datasheet:
BCR25FM-14LJ#BB0.pdf
Description:
TRIAC 700V 25A TO220FP
Shipping
BCR25FM-14LJ#BB0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
TO-220-3 Full Pack
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Triac Type:
Standard
Voltage - Off State:
Current - On State (It (RMS)) (Max):
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):
Current - Gate Trigger (Igt) (Max):
Current - Hold (Ih) (Max):
Configuration:
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)