EPCOS - TDK Electronics B82801B0984A070
Part No.:
B82801B0984A070
Datasheet:
B82801B0984A070.pdf
Description:
CURR SENSE XFMR 1:70 SMD
Shipping
B82801B0984A070 Specifications
Frequency Range:
50kHz ~ 1MHz
Inductance:
980 µH
ET (Volt-Time):
Turns Ratio - Primary:Secondary:
1:70
Current Ratio:
DC Resistance (DCR):
0.8mOhm Primary, 4.75Ohm Secondary
Size / Dimension:
0.280" L x 0.320" W (7.11mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)