EPCOS - TDK Electronics B82472D6333M000
Part No.:
B82472D6333M000
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Arrays, Signal Transformers
Package:
Nonstandard
Datasheet:
B82472D6333M000.pdf
Description:
INDUCT ARRAY 2 COIL 33UH SMD
Shipping
B82472D6333M000 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Series:
B82472D6
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Number of Coils:
2
Inductance - Connected In Parallel:
33 µH
Inductance - Connected In Series:
132 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating - Parallel:
Current Rating - Series:
Current Saturation - Parallel:
2 A
Current Saturation - Series:
1 A
DC Resistance (DCR) - Parallel:
145mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series:
580mOhm Max
Shielding:
Shielded
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height:
0.189" (4.80mm)