EPCOS - TDK Electronics B32932A3334K189
Part No.:
B32932A3334K189
Datasheet:
B32932A3334K189.pdf
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 305VAC RAD
Shipping
B32932A3334K189 Specifications
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
305V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.354" W (18.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):
0.689" (17.50mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)
Features:
85C/85% Humidity