EPCOS - TDK Electronics B32924C3684K000
Part No.:
B32924C3684K000
Datasheet:
B32924C3684K000.pdf
Description:
CAP FILM 0.68UF 10% 630VDC RAD
Shipping
B32924C3684K000 Specifications
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
305V
Voltage Rating - DC:
630V
Dielectric Material:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max):
0.748" (19.00mm)
Lead Spacing:
1.083" (27.50mm)