EPCOS - TDK Electronics B32923C3474M000
Part No.:
B32923C3474M000
Datasheet:
B32923C3474M000.pdf
Description:
CAP FILM 0.47UF 20% 630VDC RAD
Shipping
B32923C3474M000 Specifications
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
305V
Voltage Rating - DC:
630V
Dielectric Material:
Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max):
0.650" (16.50mm)
Lead Spacing:
0.886" (22.50mm)