EPCOS - TDK Electronics B32923C3105M189
Part No.:
B32923C3105M189
Datasheet:
B32923C3105M189.pdf
Description:
CAP FILM 1UF 20% 630VDC RADIAL
Shipping
B32923C3105M189 Specifications
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
305V
Voltage Rating - DC:
630V
Dielectric Material:
Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
1.043" L x 0.433" W (26.50mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max):
0.807" (20.50mm)
Lead Spacing:
0.886" (22.50mm)