EPCOS - TDK Electronics B32922D3334K000
Part No.:
B32922D3334K000
Datasheet:
B32922D3334K000.pdf
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD
Shipping
B32922D3334K000 Specifications
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
305V
Voltage Rating - DC:
630V
Dielectric Material:
Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max):
0.571" (14.50mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)