EPCOS - TDK Electronics B32922C3474K026
Part No.:
B32922C3474K026
Datasheet:
B32922C3474K026.pdf
Description:
FILM CAP MKP X2 0.47UF 10% 305VA
Shipping
B32922C3474K026 Specifications
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
305V
Voltage Rating - DC:
630V
Dielectric Material:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.354" W (18.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):
0.689" (17.50mm)
Termination:
PC Pins - Long Leads
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)