EPCOS - TDK Electronics B32922C3224K189
Part No.:
B32922C3224K189
Datasheet:
B32922C3224K189.pdf
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD
Shipping
B32922C3224K189 Specifications
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
305V
Voltage Rating - DC:
630V
Dielectric Material:
Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.492" (12.50mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)