EPCOS - TDK Electronics B32914A5684M000
Part No.:
B32914A5684M000
Datasheet:
B32914A5684M000.pdf
Description:
CAP FILM 0.68UF 20% 1KVDC RADIAL
Shipping
B32914A5684M000 Specifications
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
530V
Voltage Rating - DC:
1000V (1kV)
Dielectric Material:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
1.240" L x 0.551" W (31.50mm x 14.00mm)
Height - Seated (Max):
0.965" (24.50mm)
Lead Spacing:
1.083" (27.50mm)