EPCOS - TDK Electronics B32912A3104M189
Part No.:
B32912A3104M189
Package:
Radial
Datasheet:
B32912A3104M189.pdf
Description:
CAP FILM 0.1UF 20% 760VDC RADIAL
Shipping
B32912A3104M189 Specifications
Package/Case:
Radial
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
330V
Voltage Rating - DC:
760V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.492" (12.50mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)