EPCOS - TDK Electronics B32754C4305K000
Part No.:
B32754C4305K000
Package:
Radial
Datasheet:
B32754C4305K000.pdf
Description:
CAP FILM 3UF 10% 800VDC RADIAL
Shipping
B32754C4305K000 Specifications
Package/Case:
Radial
Capacitance:
3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
400V
Voltage Rating - DC:
800V
ESR (Equivalent Series Resistance):
6.5 mOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
1.240" L x 0.866" W (31.50mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max):
1.437" (36.50mm)
Lead Spacing:
1.083" (27.50mm)