EPCOS - TDK Electronics B32672P4474K000
Part No.:
B32672P4474K000
Datasheet:
B32672P4474K000.pdf
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 450VDC RAD
Shipping
B32672P4474K000 Specifications
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
160V
Voltage Rating - DC:
450V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)