EPCOS - TDK Electronics B32652A7223J000
Part No.:
B32652A7223J000
Datasheet:
B32652A7223J000.pdf
Description:
CAP FILM 0.022UF 5% 1.25KVDC RAD
Shipping
B32652A7223J000 Specifications
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
500V
Voltage Rating - DC:
1250V (1.25kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max):
0.571" (14.50mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)