EPCOS - TDK Electronics B32652A7153J000
Part No.:
B32652A7153J000
Datasheet:
B32652A7153J000.pdf
Description:
CAP FILM 0.015UF 5% 1.25KVDC RAD
Shipping
B32652A7153J000 Specifications
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
500V
Voltage Rating - DC:
1250V (1.25kV)
Dielectric Material:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.492" (12.50mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)