EPCOS - TDK Electronics B32652A6224K000
Part No.:
B32652A6224K000
Datasheet:
B32652A6224K000.pdf
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD
Shipping
B32652A6224K000 Specifications
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
250V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.354" W (18.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):
0.689" (17.50mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)