EPCOS - TDK Electronics B32652A3334J000
Part No.:
B32652A3334J000
Datasheet:
B32652A3334J000.pdf
Description:
CAP FILM 0.33UF 5% 250VDC RADIAL
Shipping
B32652A3334J000 Specifications
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
160V
Voltage Rating - DC:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.492" (12.50mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)