EPCOS - TDK Electronics B32652A2472K000
Part No.:
B32652A2472K000
Datasheet:
B32652A2472K000.pdf
Description:
CAP FILM 4700PF 10% 2KVDC RADIAL
Shipping
B32652A2472K000 Specifications
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
700V
Voltage Rating - DC:
2000V (2kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.354" W (18.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):
0.689" (17.50mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)