EPCOS - TDK Electronics B32652A0223J189
Part No.:
B32652A0223J189
Datasheet:
B32652A0223J189.pdf
Description:
CAP FILM 0.022UF 5% 1KVDC RADIAL
Shipping
B32652A0223J189 Specifications
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
250V
Voltage Rating - DC:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)