EPCOS - TDK Electronics B32621A6682J000
Part No.:
B32621A6682J000
Datasheet:
B32621A6682J000.pdf
Description:
CAP FILM 6800PF 5% 630VDC RADIAL
Shipping
B32621A6682J000 Specifications
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
400V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.354" (9.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)