EPCOS - TDK Electronics B32620A6153J289
Part No.:
B32620A6153J289
Datasheet:
B32620A6153J289.pdf
Description:
CAP FILM 0.015UF 5% 630VDC RAD
Shipping
B32620A6153J289 Specifications
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
400V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.406" L x 0.236" W (10.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)