EPCOS - TDK Electronics B32620A6103K189
Part No.:
B32620A6103K189
Datasheet:
B32620A6103K189.pdf
Description:
CAP FILM 10000PF 10% 630VDC RAD
Shipping
B32620A6103K189 Specifications
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
400V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)