EPCOS - TDK Electronics B32562J1106K000
Part No.:
B32562J1106K000
Package:
2-DIP
Datasheet:
B32562J1106K000.pdf
Description:
CAP FILM 10UF 10% 100VDC 2DIP
Shipping
B32562J1106K000 Specifications
Package/Case:
2-DIP
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
63V
Voltage Rating - DC:
100V
Dielectric Material:
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)