EPCOS - TDK Electronics B32529D1105K289
Part No.:
B32529D1105K289
Datasheet:
B32529D1105K289.pdf
Description:
CAP FILM 1UF 10% 100VDC RADIAL
Shipping
B32529D1105K289 Specifications
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
63V
Voltage Rating - DC:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.307" L x 0.307" W (7.80mm x 7.80mm)
Height - Seated (Max):
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)