EPCOS - TDK Electronics B32529D0225K289
Part No.:
B32529D0225K289
Datasheet:
B32529D0225K289.pdf
Description:
CAP FILM 2.2UF 10% 63VDC RADIAL
Shipping
B32529D0225K289 Specifications
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
40V
Voltage Rating - DC:
63V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.307" L x 0.307" W (7.80mm x 7.80mm)
Height - Seated (Max):
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)