EPCOS - TDK Electronics B32529C8332J189
Part No.:
B32529C8332J189
Datasheet:
B32529C8332J189.pdf
Description:
CAP FILM 3300PF 5% 630VDC RADIAL
Shipping
B32529C8332J189 Specifications
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
400V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)