EPCOS - TDK Electronics B32529C0102J289
Part No.:
B32529C0102J289
Datasheet:
B32529C0102J289.pdf
Description:
CAP FILM 1000PF 5% 63VDC RADIAL
Shipping
B32529C0102J289 Specifications
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
40V
Voltage Rating - DC:
63V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)