EPCOS - TDK Electronics B32522C1105K000
Part No.:
B32522C1105K000
Datasheet:
B32522C1105K000.pdf
Description:
CAP FILM 1UF 10% 100VDC RADIAL
Shipping
B32522C1105K000 Specifications
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
63V
Voltage Rating - DC:
100V
Dielectric Material:
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)