EPCOS - TDK Electronics B32022A3103K000
Part No.:
B32022A3103K000
Datasheet:
B32022A3103K000.pdf
Description:
CAP FILM 10000PF 10% 1.5KVDC RAD
Shipping
B32022A3103K000 Specifications
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
300V
Voltage Rating - DC:
1500V (1.5kV)
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)