EPCOS - TDK Electronics B32021A3472M289
Part No.:
B32021A3472M289
Datasheet:
B32021A3472M289.pdf
Description:
CAP FILM 4700PF 20% 300VAC RAD
Shipping
B32021A3472M289 Specifications
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
300V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)