EPCOS - TDK Electronics B32021A3102M000
Part No.:
B32021A3102M000
Datasheet:
B32021A3102M000.pdf
Description:
CAP FILM 1000PF 20% 1.5KVDC RAD
Shipping
B32021A3102M000 Specifications
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
300V
Voltage Rating - DC:
1500V (1.5kV)
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.354" (9.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)