Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-WFF-150W-12-C
Part No.:
ATS-WFF-150W-12-C
Category:
Thermoelectric, Peltier Assemblies
Package:
Datasheet:
ATS-WFF-150W-12-C.pdf
Description:
TEC ASSEMBLY, 150W, 12V
Shipping
ATS-WFF-150W-12-C Specifications
Active
Heat Transfer Type:
Air to Air
Power - Cooling:
83 W
Current:
16.5 A
Voltage:
12 V
Fan Location:
Cold Side / Warm Side
Power - Input:
150 W
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Weight:
Dimensions - Overall:
300mm L x 160mm W x 170.1mm H