Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-TEC40-47-015
Part No.:
ATS-TEC40-47-015
Category:
Thermoelectric, Peltier Modules
Package:
Datasheet:
ATS-TEC40-47-015.pdf
Description:
TEC MODULE, 40X40X4.7
Shipping
ATS-TEC40-47-015 Specifications
Series:
TEC
Active
Size / Dimension:
Square - 40.00mm L x 40.00mm W
Qmax @ Th:
26.7W @ 27°C
Delta Tmax @ Th:
68°C @ 27°C
Height:
4.70mm
Number of Stages:
1
Current - Max:
3 A
Voltage - Max:
15.4 V
Resistance:
3.42 Ohms