Autonics ATS11W-23
Part No.:
ATS11W-23
Manufacturer:
Autonics
Category:
Time Delay Relays
Package:
Datasheet:
ATS11W-23.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 30HR 3A 250V
Shipping
ATS11W-23 Specifications
Manufacturer:
Autonics
Series:
ATS11W
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Relay Type:
Function:
Repeat Cycle, Twin Timer
Circuit:
SPDT (1 Form C), DPDT (2 Form C)
Delay Time:
0.3 Sec ~ 30 Hrs
Contact Rating @ Voltage:
3A @ 250VAC
Voltage - Supply:
24VAC/DC
Termination Style:
Plug In, 11 Pin (Octal)