LEM USA Inc. ATO-10-B225-D10/SP3
Part No.:
ATO-10-B225-D10/SP3
Manufacturer:
LEM USA Inc.
Category:
Current Sense Transformers
Package:
Datasheet:
ATO-10-B225-D10/SP3.pdf
Description:
CURR SENSE XFMR 10A
Shipping
ATO-10-B225-D10/SP3 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
LEM USA Inc.
Series:
ATO
Packaging:
Bulk
Product Status:
Not For New Designs
Frequency Range:
50Hz ~ 60Hz
Type:
Non-Invasive (Split Core)
Current Rating (Amps):
10 A
Inductance:
ET (Volt-Time):
Turns Ratio - Primary:Secondary:
Current Ratio:
DC Resistance (DCR):
Ratings:
Mounting Type:
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
1.791" (45.50mm)