R-K Electronics, Inc. ATB-24D-4-5S
Part No.:
ATB-24D-4-5S
Datasheet:
ATB-24D-4-5S.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 5SEC 10A 120V
Shipping
ATB-24D-4-5S Specifications
Delay Time:
0.05 Sec ~ 5 Sec
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
24VDC
Termination Style:
Plug In, 8 Pin (Octal)