R-K Electronics, Inc. ATB-24D-4-1M
Part No.:
ATB-24D-4-1M
Datasheet:
ATB-24D-4-1M.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 1MIN 10A 120V
Shipping
ATB-24D-4-1M Specifications
Delay Time:
0.01 Min ~ 1 Min
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
24VDC
Termination Style:
Plug In, 8 Pin (Octal)