European Thermodynamics Ltd AR-AR-060-24
Part No.:
AR-AR-060-24
Manufacturer:
European Thermodynamics Ltd
Category:
Thermoelectric, Peltier Assemblies
Package:
Datasheet:
AR-AR-060-24.pdf
Description:
TE ASSY,AA,60W,24VDC
Shipping
AR-AR-060-24 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
European Thermodynamics Ltd
Series:
Adaptive
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Heat Transfer Type:
Power - Cooling:
60 W
Current:
3.02 A
Voltage:
24 V
Fan Location:
Power - Input:
Operating Temperature:
-10°C ~ 51°C